Software pro lyžařskou školu

Mates pomáhá v mnoha lyžařských školách napříč celou Českou republikou.

Vše v jednom – Řešení odladěné pro české prostředí.

Mates propojí pobočky vaší lyžařské školy a jednotlivá prodejní místa. Umožní prodávat a objednávat výuku z více míst najednou. Zjednoduší komunikaci mezi kanceláří a instruktory. Zrychlí odbavení klientů. Pohlídá, aby personál nedělal chyby.

Zautomatizuje rutinní úkoly – spočítá výplaty, tržby, statistiky výuk. Mates si bude pamatovat vše o vašich klientech i instruktorech. Pomůže vám zavést věrnostní program pro klienty. Umožní vám vydat jeden doklad pro výuku lyžařské školy, vypůjčení sportovního vybavení i prodej kusového zboží dohromady.

Mates klientům automaticky odešle e-mail s rekapitulací objednávky a instruktorům plán jejich výuk. Mates hlídá skladové zásoby, funguje jako pokladna a je připraven na EET.

Lyžařská škola

Privátní i skupinová výuka bez zbytečných přehmatů

Plánujte privátní i skupinovou výuku pomocí přehledné a intuitivní plánovací plachty. Výuku prodáte během několika vteřin a zároveň vytvoříte rezervaci tři měsíce dopředu. Rychle tak zajistíte výuku klientům lyžařské školy bez zbytečných přehmatů.

Propojte své pobočky

Sdílejte informace o aktuálním vytížení instruktorů napříč všemi pobočkami školy. Prodávejte výuku efektivně a rozšiřujte možnosti prodeje zapojením nových prodejních míst a online rezervací.

Efektivní komunikace mezi kanceláří, instruktory a klienty

Instruktorům zasílejte e-maily a SMS s informacemi o výuce, klientům rekapitulace objednávek. Nechte si na jedno kliknutí spočítat výplaty instruktorů. Mates pro vás zajistí stěžejní komunikaci mezi kanceláří školy a jednotlivými instruktory. S Matesem získáte vzdálený dohled nad chodem lyžařské školy a vysokou míru mobility.

Zvládejte špičky

Mates zautomatizuje rutinní úkoly, pomůže rozložit práci mezi více lidí, méně důležité věci umožní odložit.

Propojte pobočky

Mates propojí pobočky vaší lyžařské školy, umožní prodávat a bookovat výuky bez chyb z více míst najednou.

Rychle odbavte klienty

Mates zrychlí odbavení klientů. Vracející se klienti budou v databázi, doklady se nevypisují, ale tisknou.

Nedělejte chyby

Mates pohlídá, aby personál nedělal chyby. Neztratí se žádná objednávka, klient bude mít vždy svého instruktora.

Propojte školu s půjčovnou

Mates umí pod jednou střechou odbavit komplexní objednávky na lyžařskou školu, půjčovnu sportovního vybavení, prodej zboží a služeb.

Prodávejte on-line

Rozšiřte své teritorium. Získejte nové klienty prodejem přes web a odlehčete kanceláři rezervacemi, které není potřeba měnit.

Online rozhraní pro instruktory

Získejte nástroj pro efektivní a personalizovanou komunikaci mezi kanceláří lyžařské školy a jejími instruktory. Přes webovou aplikaci si instruktoři prohlédnou plán svých výuk, nahlásí svoji dostupnost a překontrolují výplaty. A nijak tím nezatíží kancelář. Naopak, citelně jí odlehčí! Zajistěte svému týmu špičkové zázemí.

Plán výuk

Instruktoři v systému okamžitě vidí všechny své výuky na den dopředu a pět dní nazpět. U každé výuky si detailně zobrazí od kdy do kdy bude výuka probíhat, kde je meeting point, jak se jmenuje klient, nakolik je pokročilý a jestli se jde na lyže, snowboard, či se jedná o dětskou školičku.

Plánování dostupnosti

Instruktoři zadávají informace o svojí dostupnosti. Kancelář lyžařské školy tak nemusí obvolávat jednotlivé instruktory a opět šetří svůj čas. Dostupnost instruktorů pak budete mít v jedné přehledové tabulce.

Náhled na výplaty

Instruktoři vidí výši svých výplat. Mají tedy aktuální přehled a kontrolu nad tím, jaká bude jejich odměna. Kontrolují tak vlastní výdělek a zároveň pracovníky v kanceláři zbytečně nezatěžují dotazy na stav svého konta.

Databáze klientů

Dobře vybudovaná databáze klientů s kontakty je cenným zdrojem pro další marketingové aktivity i hladký dennodenní provoz. Mates vám s tím pomůže.

Informace o klientech

Mates vám umožní uchovávat o klientech základní identifikační údaje, kontakty, ale i číslo dokladu, věk či národnost.

Rychlé vyhledávání

Vyhledávání mezi existujícími klienty je rychlé a jednoduché. Mates vyhledává podle jména, příjmení, tel. čísla a evidenčního čísla zákazníka.

Historie objednávek

U každého klienta uvidíte historii jeho objednávek, jeho celkovou bonitu, jaké výuky a s kým absolvoval, jaké si dříve v půjčovně půjčil položky včetně např. velikosti bot.

Kde Matese používají?

Lyžařská škola a půjčovna Klínovec
Skiresort Live
Yellow Point
Sporten
Skiareál Malá Úpa
Lyžařská škola Monínec
Intersport Monínec
Skicentrum Tábor

Věrnostní program

Vybudujte věrnostní program pro svoje klienty a motivujte je k vyšší loajalitě. Poznejte ty, kteří se k vám vracejí a hýčkejte si je.

Bonita klienta

S každou uzavřenou objednávkou Mates propočítá bonitu klienta – kolik u vás celkově utratil a kolik realizoval objednávek.

Skupiny klientů

Klienty umí Mates kategorizovat do skupin, které využijete při segmentaci vaší klientely. Skupinu klientům buď přiřadíte manuálně, nebo necháte Matese, aby to udělal na základě vámi zadaných pravidel podle počtu a hodnoty realizovaných objednávek.

Slevy podle bonity

Na základě bonity klienta a jeho slevové skupiny Mates automaticky aplikuje přednastavené slevy. Např. klient, který u vás utratí alespoň 10 000 Kč, dostane slevu 5 % na půjčovnu a 7 % na lyžařskou školu. VIP klienti s útratou nad 100 tis. korun dostanou slevu 15 % na vše.

Check-in terminál

Zrychlete proces odbavení klientů, získejte jejich kontaktní údaje a nechte si odsouhlasit všeobecné obchodní podmínky. Vše jednoduše přes aplikaci v barvách a grafice vaší školy.

Sběr kontaktních údajů

Mates nabízí webovou aplikaci pro samostatnou registraci klientů: tzv. check-in terminál. Ten lze spustit např. na tabletu či PC v prostorách, kde klienti čekají na odbavení. Zatímco klienti čekají ve frontě, zadají své jméno, příjmení a základní kontaktní informace. Jakmile na klienta přijde řada, jeho kontakty budete mít v Matesovi již k dispozici. Zrychlí se tak samotné odbavení klientů na pobočce a budete mít kompletní a přesné kontaktní a identifikační údaje o svých klientech.

Individuální nastavení i vzhled

Check-in terminál vám nastavíme v grafice vaší školy. První kontakt s vaší školou přece musí být reprezentativní.

Odsouhlasení VOP, kompatibilita s GDPR

Zároveň se zadáním kontaktních údajů vám klient také průkazně (a dohledatelně) odsouhlasí všeobecné obchodní podmínky. Tento krok vám kryje záda nejen z pohledu ochrany dat podle legislativy GDPR.

Bezpečnost a dostupnost

Autentizace a autorizace

Každý uživatel má svůj unikátní login a heslo. V Matesovi je navíc možné nastavit každému uživateli úroveň oprávnění, se kterými agendami může zacházet a se kterými nikoliv.

Šifrovaná komunikace

Veškerá komunikace mezi vámi a Matesovou centrálou je šifrována digitálními certifikáty, které se používají např. při přístupu k internetovému bankovnictví.

Zálohování a krizový plán

Data zálohujeme několikrát denně. V případě nenadálé rozsáhlé havárie budou data k dispozici v záložním datacentru desítky kilometrů daleko.

High-end datacentrum

Mates je provozován v nejlepším datacentru, které je široko daleko k dispozici. Servery, databáze a další systémové komponenty běží v infrastruktuře Amazon Web Services.

Jednoduše v cloudu

Vše bezpečně v cloudovém prostředí. Okamžitá synchronizace. Žádná data na lokálních počítačích. Stačí pouze webový prohlížeč a přístup na internet.

Data v cloudu

Mates běží v cloudovém prostředí. Není potřeba nic složitě instalovat, ale hlavně není potřeba kupovat firemní server a starat se o něj. K tomu je často potřeba najmout i IT specialistu na správu serveru samotného. S Matesem toto odpadá.

Vysoká mobilita

Abyste spustili Matese, potřebujete pouze webový prohlížeč a přístup k internetu, což přináší obrovskou mobilitu a flexibilitu. Přes den pracujte v kanceláři, večer překontrolujte poslední změny z domova, a když budete na cestách, tak nakouknete, co se ve vaší škole dělo, přes mobilní telefon či tablet.

Okamžitá synchronizace

Veškeré změny jsou okamžitě uloženy na centrálních serverech a promítají se ostatním kolegům, kteří s Matesem pracují. Lze tak sdílet objednávky, plachtu s plánem výuk i nové klienty, ať už jsou v jedné kanceláři, nebo na druhé straně areálu.

Vzdálená kontrola

Mates vám zajistí naprostý přehled o dění ve vaší lyžařské škole, i když tam fyzicky nebudete.

Mates jako komplexní služba

Mates není jenom software. Systém Mates poskytujeme jako komplexní službu. V prostředí půjčoven a lyžařských škol se pohybujeme od roku 2002 a velice dobře mu rozumíme, vnímáme postupné změny, sledujeme trendy a rozvíjíme se směrem k dalším výzvám.

S instalací systému Mates získáte také konzultanta na telefonu, technickou podporu a support pro váš personál.

Síť dodavatelů specializovaného hardware

Prošlapali jsme už mnoho slepých cest a rádi vám nabídneme síť našich dodavatelů specializovaného HW, jako jsou čtečky osobních dokladů, čtečky čárových kódů a tiskáren etiket či pokladních dokladů.

Podpora

Od prvotní konzultace a metodických návrhů implementace přes zaškolení vašeho týmu až po odpovídání na průběžné dotazy či řešení nestandardních situací se můžete spolehnout na technickou a uživatelskou podporu systému Mates.

Zaškolení personálu před spuštěním

Před spuštěním Matese ve vaší škole proškolíme personál kanceláře. Zaškolení proběhne přímo u vás v kanceláři školy.

Výukové materiály

Když přijde do týmu nový člen nebo někdo zapomene, jak si ochočit Matesovy agendy, je vždy k dispozici sada návodů a výukových materiálů.

Podpora na e-mailu

Podpora Matese odpovídá na dotazy na všechna témata: od konzultací a metodických rad až po technické problémy, např. když zazlobí tiskárna.

VIP Support po telefonu

První dva měsíce s Matesem máte VIP podporu na telefonu zdarma.

Sjednejte si s námi schůzku. Přijedeme k vám a ukážeme vám detailně všechny funkce Matese, prodiskutujeme specifika vašeho provozu a ukážeme vám na názorných příkladech osvědčené způsoby jeho nasazení. Je to nejefektivnější způsob, jak si na Matese udělat fundovaný názor.

Sjednat schůzku